Sok tehetség él Muzslán, mégis néma csend borult már több éve a népművelő, műkedvelő művészeti tevékenységekre a fiatalok körében.
2005 őszén a népművészet új korszaka kezdődött a Muzslai Csemadokban. Sokak nagy örömére a már- már feledésbe merülő helyi, ill. a régió népdalainak bemutatásával, valamint az eredeti muzslai népviselet felelevenítésével idevarázsoljuk a régmúltat.
Fontosnak tartjuk hagyományaink bemutatását és megtartását, fiataljaink körében való elterjesztését, hogy a következő generáció is tudja és élvezze a gyönyörű dalainkat, szokásainkat. Csoportunk közösség formáló szándékkal, a rohanó élet lelassításával és tartalmas időtöltés nyújtásával is próbálja a helyi fiatalokat összefogni. Ezt jól példázza, hogy, nyolc taggal kezdtünk, ma 13 a Dallos éneklőcsoport létszáma és érdeklődőkben nincs hiány. Szeretjük a zenét, a szép dallamokat. Örömmel járunk a próbákra, fellépésekre. Elsődleges célunk, hogy jól érezzük magunkat. Az eredményes folklóregyüttesektől ismereteket, tapasztalatokat gyűjtünk, hogy minél hitelesebben tudjuk színpadra vinni a népszokásokat és tánchagyományokat. Vezetőnk Szórád Zsuzsanna.
Énekes előadásainkat a legegyszerűbb tánclépés- elemekkel (egy lépéses csárdás, két lépéses csárdás, magánforgó, forgatás, páros forgó, sarokkoppantás, bokázás…), karikázó tánccal színesítjük Kuklis Katalin, Rackó Ildikó és a csoport koreografálásával.
Népdalaink többségét Dunaszerdahelyen, a Népzenei adattárban, népzenei táborokban, más népzenei csoportoktól és a helyi idősek elmondásaiból gyűjtöttük. Célunk hogy megszerettessük a fiatal közönséggel a népzenét, néptáncot, tehát nemzeti kultúránk, anyanyelvünk és hagyományaink megőrzését. Közösen ápoljuk történelmi múltunkat és megbecsüljük kulturális hagyományunkat.
Az elmúlt években több helyen megmutathattuk a muzslai viseletet. Garam és Vág mente, Sárközi- Őcsényi, Gallba vidék- palóc, Erdélyi – Küküllő mente, Bodrog közi, Imregi népdalokat, bordalokat vittünk színpadra.
Az elmúlt év során több rendezvényen, elsősorban népzenei fesztiválokon, ill. versenyeken vettünk részt.
2005– Szüreti ünnepség- Muzsla
2006– Népviseleti bál- Muzsla, Nyugdíjasok bálja- Muzsla, Duna Menti Folklórfesztivál- Köbölkút, Ipolymenti randevú- Ipolyszalka, Muzsla első írásos emlékének 850. évfordulója, Tavaszi szél vizet áraszt- 2. területi elődöntő- Párkány, 3. népművészeti fesztivál- Ebed, az Endrődy János Alapiskola 90. évf.- Muzsla
2007– Nyugdíjasok bálja- Muzsla, Népviseleti bál- Muzsla, Borverseny kiértékelése- Muzsla, Dunamocs- megemlékezés a magyar szabadságharcról, Bíborpiros szép rózsa regionális válogató- Kürt (továbbjutottunk az országos elődöntőre), Duna Menti Folklórfesztivál- Köbölkút, Szüreti ünnepség- Muzsla, Bart- szüreti ünnepség, Farnad- Bíborpiros Szép Rózsa- országos elődöntő, Naszvad, Nóta est
2008– Népviseleti bál- Muzsla, Nyugdíjasok bálja- Muzsla, Borverseny kiértékelése- Muzsla
2009– Muzsla, Borverseny kiértékelése, Kisgyarmat- Vadász napok, Szüreti ünnepség- Muzsla
2010– Nyugdíjasok báljának megnyitója, Nemzetközi borkóstoló Muzsla, kéméndi és muzslai szüreti felvonulás, Tavaszi szél járási elődöntőjén.
2011 – Nyugdíjasok bálja Muzsla, borverseny Muzsla, Március 15. Dunamocs, Passió a muzslai templomban, falunap Kisgyarmat, falunap Fűr, Szüreti felvonulás Muzsla, Testvértelepülések találkozója Brusno, 95 éves a z Endrődy János Alapiskola Muzsla, Katalin bál Muzsla
A 2011-es évben hirtelen ötlettel és gyors megvalósítással Rab Henrietta vezetésével betanultuk a kán – kán táncot, amit elismerő vastapssal jutalmazott a szüreti vigadalom nézőközönsége. Hasonló tánc színpadravitelét tervezzük a jövőben is.